by

Świąteczne dekorowanie domu

świąteczne-dekorowanie-domu

Praca nad udekorowaniem mieszkania może być bardzo przyjemna i stanowić przy przedświątecznej zaganianej atmosferze sposób na wspólnie spędzone chwile. Warto zaangażować w nią wszystkich domowników. Na początek, najlepiej ułożyć sobie w głowie koncepcję i wybrać kolor przewodni. Dominującymi kolorami bożonarodzeniowymi są: przepełniona ciepłem i miłością czerwień, królewskie złoto i srebro oraz śnieżna biel. Te kolory bez dwóch zdań kojarzą się wszystkim z Bożym Narodzeniem.

Żywa choinka wniesie do domu magię i cudowny zapach lasu. Więcej olejków eterycznych wydzieli świerk, jodła natomiast dłużej będzie zielona i świeża. Jaśniejszy pień świadczy o tym, że drzewko zostało niedawno ścięte. Im ciemniejszy pień tym drzewko jest starsze, więc szybciej zacznie tracić igły. Najdłużej oczywiście postoi drzewko w doniczce, które dzięki korzeniom będzie mogło pobierać wodę. Jeśli mamy żywą ale ściętą choinkę, trzeba pamiętać o odpowiednim stojaku, który zapewni bezproblemowe podlewanie drzewka.

Oprócz pokoju dziennego, w którym będzie stała choinka i świąteczny stół przy którym będziemy ucztować i spędzać większość czasu, warto pamiętać o udekorowaniu pozostałych pomieszczeń. Na przykład pokoju dziecinnego czy sypialni rodziców. Świąteczne ozdoby w przedpokoju przywitają gości i wprowadzą w świąteczną atmosferę już od progu. Na drzwiach można powiesić np. stroik. Świetnie sprawdzą się tutaj np. jodłowe gałązki. Warto udekorować także okno czy balkon. Na karniszu można na przykład zawiesić kolorowe lampki świąteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *