by

Jaki sprzęt audio wybrać do mieszkania?

jaki sprzęt audio wybrać do mieszkania

Najważniejszą zasadą podczas wyboru sprzętu audio jest słuchanie. To w jaki sposób odbieramy płynące dźwięki jest o wiele ważniejsze niż jakiekolwiek opinie czy parametry. Przed decyzją o zakupie najlepiej jest przesłuchać dobrze nam znaną płytę. W ten sposób wyłapiemy wszelkie szczegóły i różnice pomiędzy poszczególnymi zestawami audio. Nie zawsze to marka decyduje o jakości brzmienia. Bardzo często sprzęt hi-fi mniej znanych producentów, może okazać się równie dobry lub nawet jeszcze lepszy niż sprzęt wyprodukowany przez wiodące na rynku firmy.

Do małego pomieszczenia nie ma sensu kupować kolumn głośnikowych o dużej mocy, bo i tak pewnie nie będziemy mieli okazji wykorzystać ich potencjału. Z kolei do dużego salonu warto nabyć sprzęt z trochę większą mocą. Zawsze lepiej jest słuchać muzyki na mniejszym poziomie głośności, gdyż wtedy nie tracimy na jakości odtwarzanej muzyki.

Jeśli już posiadacie w mieszkaniu zestaw sprzętu hi-fi i nie jesteście z niego zadowoleni, to może warto zmienić tylko jeden z jego elementów. Bardzo często winę ponoszą głośniki. Zbyt niskiej jakości nie oddają pełni brzmienia. Wysokiej jakości kolumny potrafią odmienić cały system nagłośnienia. Czasami wystarczy nawet wymienić jedynie kabel, aby zyskać na jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *