by

Dla kogo amplituner, a dla kogo wzmacniacz?

dla kogo amplituner a dla kogo wzmacniacz

Co wybrać? Aplituner, czy może wzmacniacz? Wszystko zależy od tego jakie preferencje posiada użytkownik. Choć dla większości osób amplituner i wzmacniacz to jedno i to samo, jednak różnią się od siebie dość istotnie od strony technicznej.

Kiedy naszą pasją jest kino domowe, gry na konsoli, a przy tym słuchanie muzyki, wybierzmy amplituner. Amplituner najogólniej rzecz biorąc, jest wielokanałowym wzmacniaczem z dekoderem dźwięku i odbiornikiem radiowym. Wzmacnia sygnał wychodzący z różnorakich źródeł takich jak np. odtwarzacz DVD, Blu-ray, CD, konsola do gier oraz dekoduje wielokanałowe ścieżki dźwiękowe filmów zapisanych na DVD i Blu-ray, przekazując je dalej do głośników. Ponieważ jest naszpikowany nowoczesną technologią, poprawia tym samym jakość dźwięku.

W środowisku audiofilów prym wiedzie jednak wzmacniacz, bo jest bardziej „surowy”. Pozbawiony jest wielu dodatkowych usprawnień takich jak np. korektor, tuner, czy kodeki. Dzięki temu dźwięk transmitowany przez wzmacniacz jest jak najbardziej zbliżony do oryginału. Słuchając muzyki za pośrednictwem tegoż urządzenia, możemy poczuć się jak na koncercie na żywo.

Przed zakupem któregokolwiek ze sprzętów: wzmacniacza czy amplitunera, warto na pewno wybrać się do profesjonalnego sklepu, gdzie otrzymamy fachową poradę. Podczas kupowania jakiegokolwiek sprzętu audio, pamiętajmy także o zasadzie numer jeden – słuchajmy! Odbieranie przez nas płynących z urządzenia dźwięków jest kluczowym generatorem wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *