by

Biuro w domu, czyli praca zdalna dla mamy

biuro w domu czyli praca zdalna dla mamy

Zalety zdalnej pracy doceniają zwłaszcza kobiety. Tym sposobem mogą połączyć opiekę nad dziećmi z pracą zawodową. Nie wypadają z rynku zawodowego, mają ciągłość pracy i dokładają przysłowiową cegiełkę do domowego budżetu.  Pracując zdalnie sami ustalamy sobie harmonogram dnia i wybieramy najbardziej optymalne dla nas godziny pracy. Nie musimy przyjmować sztywno ustalonych godzin od…do. Czas pracy może być przeplatany obowiązkami związanymi z opieką nad dzieckiem, możemy pracować nad ranem, w późnych godzinach wieczornych, czy nawet w nocy. Sami jesteśmy dla siebie szefem, sami kontrolujemy swój rozkład pracy, sami się motywujemy. Po części można powiedzieć, że zajmujemy dwa stanowiska: pracownika i szefa.

Kiedyś praca z domu przeważnie kojarzona była z takimi stanowiskami pracy jak np. tłumacz, czy projektant. Teraz praca zdalna związana jest najczęściej z różnego rodzaju działaniami w Internecie, od programowania, tworzenia stron internetowych, pisania tekstów na różnego rodzaju tematy, aż po pozycjonowaniu skończywszy. Bardzo dużo ofert pracy możemy znaleźć np. na stanowiska dotyczące obsługi sklepów internetowych. Popularny też jest copywriter albo grafik komputerowy.

Praca zdalna, jak zresztą i każda inna ma swoje zalety i wady. Zdecydowanie ogromną zaletą takiej pracy jest elastyczność godzin pracy, czy oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy do biura. Natomiast wadą może okazać się pewnego rodzaju odosobnienie, pracując z domu nie mamy bezpośredniego kontaktu ze współpracownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *